Na „dzień dobry” kilka słów

Jaki powinien być pierwszy wpis na blogu? Porad są tysiące. Ale jak powinien wyglądać taki wpis w czasach pandemii, kiedy branża fitness znów jest ograniczana? Takich porad jest już mniej. A przecież aktywność jest ważna zawsze. Zwłaszcza teraz nie możemy o tym zapominać. Być może czasem trzeba będzie szukać trochę innych form ruchu, ale zdecydowanie to nie jest moment, w którym należy położyć się na kanapie, wziąć do ręki pilota TV i wykonywać gimnastykę polegającą na przerzucaniu kanałów. Dlatego wierzę, że świadomy ruch pomoże Wam i w tych dziwnych czasach. Właśnie teraz warto zadbać o prawidłowe nawyki, sprawdzić czy dobrze oddychamy, chodzimy i jaki jest poziom naszej sprawności.

Długo zastanawiałam się nad tym, czy w ogóle warto tworzyć bloga. Czasem zachęcali mnie do tego klienci, a czasem sama miałam ochotę podzielić się swoją wiedzą nie tylko na zajęciach, warsztatach, czy szkoleniach. Jeśli nie teraz, to kiedy? Chciałabym, żeby coś dla siebie znaleźli tu instruktorzy, nauczyciele ruchu, ale też każdy, kto po prostu lubi aktywność.

Co znajdziecie na moim blogu? Przede wszystkim artykuły dotyczące tego w jaki sposób stres i emocje wpływają na ludzkie ciało oraz jak relaksować się poprzez ruch i oddech. Chcę Wam pokazać jak poprawiać kondycję ćwicząc rozsądnie, myśląc o tym jak ważne są szczegóły takie jak praca ze stopami, dłońmi, mięśniami dna miednicy, a nawet z rozluźnieniem okolic żuchwy. Będzie sporo o metodzie Pilatesa, bo nią pracuję najwięcej na co dzień, ale pojawi się co nieco o powięzi, poszczególnych mięśniach, stretchingu i wszelakich formach body&mind. Będę pisać również o specjalistycznych książkach, które mogą okazać się ciekawą inspiracją. I oczywiście nie zabraknie ciekawostek oraz spraw, o których rzadko się mówi. A czasem podzielę się wesołymi historiami z treningów – bo przez kilkanaście lat pracy w zawodzie uzbierało się tego sporo.

Będzie mi niezwykle miło gościć Was na stronie swiadomyruch.pl Mam nadzieję, że znajdziecie tu coś, co sprawi, że aktywność na co dzień będzie dla Was prawdziwą przyjemnością.

Możesz opublikować komentarz